Geschiedenis

1959
Oprichting turnkring door E.H. Herman Peeters, Madeleine Pelemans, Fanny Bernaers en Alfons Vergauwen met een jongens- en een meisjesafdeling. Madeleine Pelemans werd voorzitster. De keurploeg wordt opgericht.

1962
Mevr. Fanny Bernaers wordt voorzitster. De turnkring telde toen 140 leden.

1964
De jongensafdeling werkt onder de naam NAVOS (Noord-Antwerpse vereniging voor Omnisport afdeling Ekeren). De meisjesafdeling start met damesturnen.

1966
Oprichting van de drumband.

1968
Splitsing tussen de 2 afdelingen en de jongensafdeling veranderde haar naam in ‘Ekeren ‘68’. Zij bood turnen aan voor zowel jongens als meisjes terwijl Deugd en Moed enkel turnen voor meisjes aanbood. Dit resulteerde in een ware concurrentiestrijd.

1973
Oprichting van de jazzdansafdeling.

1976
Mevr. Hofman wordt voorzitster.

1979
Deugd en Moed start met lessen acrogym.

1980
Mevr. Bredael wordt voorzitster.

1983
Fusie Deugd en Moed met Ekeren ’68 tot een gemengde turnclub en oprichting van de aerobicsgroep.

1984
Stopzetting van de drumband.

1986
Mevr. Maria Snelders wordt voorzitster. De club kende heel wat financiële problemen en stond aan de rand van het faillissement.

1990
Mevr. Lieve Van den Berghe wordt voorzitster.

1993
Deugd en Moed neemt deel aan de preselecties van de World-Gymnaestrada.

1998
Mr. Eddy Aelbrecht wordt voorzitter. Er wordt gestart met een verjongingsoperatie en met het professionaliseren van de club.

1999
Viering 40-jarig bestaan en organisatie van het provinciaal kampioenschap Trampoline

2000
Deugd en Moed behaalt voor de eerste keer het IKGym label.

2002
Deugd en Moed behaalt voor de 2de keer het IKGym label (geldigheid 2002-2005)

2006
Deugd en Moed behaalt de 7 sterren van BLOSO en het IKGym label voor de 3de keer.

2007
Het ledenaantal stijgt met 13,5 % tot 452 leden. Onze turnkring wordt lid van de GymnastiekFederatie Vlaanderen.

2009
Onze club bestaat 50 jaar en we starten met een afdeling G-Gym (gym voor kinderen van 6 tot 12 jaar met een mentale handicap) met steun van en in samenwerking met het Camille Paulus Sportfonds en de provincie Antwerpen. Onze club telt meer dan 520 leden!

2010
We behalen het IKGym+ label en komen op de definitieve lijst terecht van de GymnastiekFederatie Vlaanderen. We ronden de kaap van de 620 leden.

2011
Turnkring Deugd en Moed organiseert het provinciaal kampioenschap MT/DMT en tumbling in Ekeren en wint de 5de prijs in de wedstrijd rond vrijwilligerscampagnes van de provincie.

2013
Onze club organiseert het provinciaal kampioenschap Tumbling, Trampoline en DMT op A-, B- en I-niveau. In september werkt de club een promoactie uit voor het WK gymnastiek te Antwerpen met een demo van de verschillende wedstrijdgroepen en hierbij wordt de eerste prijs gewonnen in de wedstrijd ‘Beste Beentje Voor’ georganiseerd door Stad Antwerpen.

2014
De club breidt het aanbod verder uit met yoga voor volwassenen. Op zaterdag 17 mei en zondag 18 mei 2014 organiseert de club het Vlaams kampioenschap C-niveau en de Coupe KBT B-niveau voor Tumbling, DMT, Trampoline en Trampoline synchroon. Wel 832 gymnasten namen deel aan deze wedstijden in sporthal 't Venneke. Voor de club treden er meer dan 20 gymnasten aan, een absoluut record. Aan het begin van seizoen 2014-2015 worden de nieuwe disciplines peutergym en freerunning/parkour gelanceerd.

2015
De club behaalt het Q4-gym kwaliteitslabel na een audit in januari 2015. Er wordt een totaalscore van 91% behaald.

2016
De club organiseert met groot succes het Vlaams kampioenschap TU/TRA/TRS. Het wordt een record-editie waarbij één van de gymnasten van de club een gouden medaille en Vlaamse titel op A-niveau in de wacht sleept. Ook wordt het Belgisch record bij de meisjes verpulverd.

Deugd en Moed wint de Q4-gym award, de beloning voor een club met de hoogste score als resultaat behaald tijdens de Q4-gym audit.

Al meer dan een decennium lang werkt de club aan het droom-project voor een eigen gym-en danshal. Eindelijk wordt het in de praktijk omgezet en beginnen de graafwerken in het Hagelkruispark. De eerste steenlegging vindt plaats op 24 september 2016.
 

2018

In april 2018 is de gloednieuwe accommodatie afgewerkt. De verhuizing vanuit de 2 zalen vindt plaats naar het Hagelkruispark en de eerste les gaat door op 16 april 2018. Op 23 juni 2018 wordt er een groots openingsfeest voor de gymhal georganiseerd waarop lokale politici, pers, leden,... talrijk aanwezig zijn.

2019

Het turn- en dansgala staat in het teken van het 60-jarig jubileum van de club, met de passende titel "De diamanten duik". In juni 2019 behalen we voor de tweede maal het Q4-gym kwaliteitslabel met een totaalscore van 93,28%, wederom de hoogste score van alle gescreende clubs. 

2020

Op 25 januari werd er een spetterend galabal voor alle leden, ouders en sympathisanten georganiseerd om het diamanten jubileumjaar af te sluiten met onder andere optredens van Wonit, Sam Goris, en DJ set van Halve Neuro. Een daverend succes, voor herhaling vatbaar! 

Het tweede volledige seizoen in de gymhal brengt het ledenaantal op meer dan 860 leden, een enorme stijging over de afgelopen 2 seizoenen. Dit vertaalt zich ook in de uitbouw van de afdelingen en we draaien op meer dan 70 lesuren per week, met een team van meer dan 50 lesgevers en 100 vrijwilligers. De resultaten op de wedstrijden blijven niet uit, we behalen maar liefst 14 medailles op de provinciale kampioenschappen DMT, maxi trampoline, tumbling en acrogym met 5 verschillende provinciale kampioenen. 

Tussen maart en mei werd het seizoen onderbroken omwille van de Corona-crisis. Vanaf 8 juni konden we indoor terug opstarten om het seizoen af te sluiten nadat de gymhal volledig coronaproof werd gemaakt.